Aké sú najčastejšie mýty o skladacích bicykloch?

Väčšina zanietených cyklistov nemá o skladačkách príliš vysokú mienku. Veľa z nich si pod skladacím bicyklom vybaví ťažkú, nemotornú, jedno-prevodovú Esku, ktorá je na míle vzdialená od moderných skladacích bicyklov. Napriek tomu o skladacích bicykloch stále prevláda niekoľko najčastejších mýtov:

  • malé kolesá znamenajú menšiu rýchlosť a nehodia sa do terénu,
  • namáhavé skladanie a rozkladanie,
  • možnosť „rozpadnutia sa“ počas jazdy,
  • ušpinenie sa od reťaze či kolies pri prenose,
  • ťažká váha bicykla.

Od čias kedy bola Eska jedinou alternatívou skladacieho bicykla na našom trhu však ubehlo viac ako 20 rokov a vývoj skladacích bicyklov vo svete napredoval raketovým tempom. Výsledkom sú moderné skladacie bicykle, ktoré vážia okolo 10 kg, rozložiť a zložiť sa dajú do kompaktných rozmerov za 10 až 20 sekúnd, skonštruované sú tak, že sa pri ich nosení neušpiníte, a vďaka vyladeným prehadzovačom na nich dosiahnete nečakanú rýchlosť. Veľká pozornosť je venovaná bezpečnosti, takže vďaka kvalitnej konštrukcii a materiálom (oceľ, hliník, alebo titán) vám žiadne „rozpadnutie“ nehrozí ani v teréne. Top modely značiek Dahon a Birdy majú dokonca opdružené predné i zadné kolesá, vďaka čomu vyvracajú posledný z posledných zlomyselných argumentov proti skladacím bicyklom :).

Budete spokojní

Kontakt

Cyklón eshop
Obrázok, s.r.o.
Vlastenecké námestie 10
85101 Bratislava
web: www.cyklon.sk
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
tel.: 0907 138852 

Facebook

Majte nás radi:

 
© 2012-2021 Obrázok, s.r.o. - reklamná agentúra

Prihlásiť alebo Registrovať

Prihlásiť sa

Prehliadaním stránky súhlasíte s cookies, ktoré pužíva.